מגזין סיפור חדש

דמויות מפתח

אם לרגע נדמה את חיינו לסיפור, נוכל לומר שכל אחד מאתנו הוא בעצם הגיבור של הסיפור שלו, (גם המספר, ולפעמים גם הכותב, אבל זה כבר למאמר אחר) העלילה היא מה שמתרחש בחיינו, והדמויות הנוספות הן גם האנשים שסובבים אותנו וגם ובעיקר הדמויות הפנימיות שמרכיבות כל אחד מאתנו.
זו שמוצגת בזמן שאנחנו בעבודה, וזו של הבית, זו של ההורה של… וזו של הבן / הבת של… ובתוך כל אחד מאתנו, כך אני מאמינה , יש לפחות דמות אחת לא ממומשת. מושתקת.
לפעמים אנחנו משתיקים אותה בכוונה (“כשהילדים יגדלו אחזור להיות הקרייריסטית שהייתי פעם…”) ולפעמים אנשים אחרים בחיינו, או אנחנו משתיקים אותה בלי לשים לב.

לחצו להמשך קריאת "דמויות מפתח"

לסדר את החדר

אבקש סליחה מראש משונאי הקלישאות, אבל קשה להתעלם מהעובדה ש”סיפור חדש” יוצא אל האור בדיוק לקראת חג האביב, זמן של התחדשות ושל צמיחה. מכל עבר אני מוצפת בפרסומים של ניקויי גוף מסוגים שונים, מבצעי מכירות על חומרי ניקוי לבית וסדנאות רוחניות לניקוי הנפש.
אז גם אני רוצה. הי, גם כאן עושים ניקוי. ללא שייקים של עשב חיטה, בלי כלור מלבין וללא צורך בנסיעה למדבר (למרות שזה תמיד מומלץ), בלי מדריך ואפילו בחינם, והשינוי מובטח. (טוב, כתיבת פרסומות היא לא הצד החזק שלי).

לחצו להמשך קריאת "לסדר את החדר"

עיגון- סוד הקסם של ה NLP

נקודת המוצא של “סיפור חדש” הוא דבר שכאן נקרא לו “ליבא”. יש שקוראים לזה אי. אי של יציבות , אחרים מדמים את זה למצפן שמורה על הכיוון הנכון, או לעוגן פנימי – מקום להיאחז בו כשהכול מסביב מטלטל וסוער. בועה, בית פנימי, מרכז הכובד שלנו. אני קוראת לזה ליבא. כמו לבה שבוערת בעוצמות משתנות במרכז הגוף. רק כשאנחנו מאתרים את המקום הזה בתוכנו ולומדים לזהות אותו, אנחנו יכולים להפוך אותו ממושג מופשט לדימוי מדויק ואפילו מוחשי.
הליבא עשויה מחומרים טבעיים בלבד, מקוריים, ראשוניים. עוד לפני תהליך העיבוד שעברנו בכל מפגש עם אנשים בחיינו, כל חוויה, אירוע, טראומה. לפני נורמות חברתיות, לפני הצורך לרצות, לפני שהמחשבה מנתחת ומפרשת ולפני שהרגש מתפרץ ומעוור.

לחצו להמשך קריאת "עיגון- סוד הקסם של ה NLP"