סדנת כתיבה מודעת לגיל השלישי על בסיס ספירלת הסיפור החדש

הסיפור

josh-howard-184200

סדנה  תהליכית בכתיבה שמחוללת שינוי

מקום התרחשות הסיפור

עולמך הפנימי. 

סוג הסיפור

בהתחלה : בלשי (חקירה פנימה).

בהמשך: גם חוויתי (ביטוי החוצה).

תחקיר, כתיבה, שכתוב, עריכה, עבודה פנימית, חיים

שלך

הדמויות המרכזיות

הדמות היוצאת לאור: גם אם כרגע היא קטנה ומעורפלת… היא חיה וקיימת בתוכך, כמו גחלת שמחכה לרוח הנכונה כדי לבעור מחדש. בדיבור הפנימי שלך, זו הדמות שלפעמים, בקול חלש, מעזה לומר – אני רוצה. זה אפשרי. היא מביאה איתה תחושה של ערך עצמי, מסוגלות, אמונה, בטחון. הזכרון החושי של הדמות היוצאת לאור מורכב משלל החוויות הטובות והמעצימות שחווית בחייך, היא חיה בעוצמה את המשאבים, היכולות והכשרונות שלך. עם התקדמות הסיפור, היא הולכת וגדלה, נעשית ברורה יותר, חיה ופעילה, כשלך יש את היכולת להזין אותה ולעורר אותה, ואז באופן טבעי היא באה לידי ביטוי גם בחיים עצמם. (ביטוי חדש בעבודה, בהורות, בזוגיות…)

הדמות השומרת: זו שמנסה לחבל בתכניות של היוצאת לאור. היא מביאה איתה תחושה של חוסר מסוגלות, כעס, רחמים עצמיים. והיא חמקמקה. משתמשת בכל מיני תחבולות כדי למלא את תפקידה, בין אם בכך שהיא גורמת לך לאחוז בקושי שלך כי הוא נותן לך גם משהו טוב, ובאין אם בשפה שהיא לכאורה עובדתית אך תחתיה מסתוות אמונות מגבילות.  (בשיח הפנימי הקול שלה הוא זה שמוריד, אומר שאין מצב, שאת לא מסוגלת, שאת עצלנית / חסרת כישרון / עצבנית / לא טובה מספיק…). עם התקדמות הסיפור, אחרי ההפנמה של התפקיד שלה – כוונתה לשמור ולהגן עלייך, היא באה בטוב,  ומתוך הכרות קרובה איתה והכלת הצרכים שלה, היא תלך ותצטמצם מרצון, תוך שהיא מפנה את הדרך ליוצאת לאור.

במשא ומתן עדין על אמונות, ערכים, וסיפורים מהעבר, נאפשר לשתי הדמויות לחיות בתוכך בשלום, כשהכוח לכוון את התנועה ולהחליט למי ומתי לאפשר ביטוי – יהיה בידייך.

הסיפור כבר התחיל

כבר עכשיו, בזמן הקריאה שלך, בוודאי מצאת את עצמך “מלבישה” את סיפור המסגרת הזה על עצמך ועל הדמויות הפנימיות שלך, וזו כבר התחלה של סיפור חדש.

אולי את כבר מצליחה אפילו לדמיין את הדמויות, אולי יש להן כבר צורה או צבע…  ואולי לא. בכל מקרה, בשעות ובימים הקרובים תשימי לב לנוכחות שלהן, וזה כבר יעשה לך סדר ויגרום לך להיות קשובה יותר.

אם את רוצה יותר מזה, אם את רוצה סיפור חדש שנבנה מתוך חקירה פנימית מעמיקה, והכרות מדויקת עם עצמך, סיפור שיוטמע בהוויה שלך ויניע ויכוון את התנועה למקום הנכון, את מוזמנת לסדנה שהיא תהליך משמעותי.

סדנה חוויתית? או לימודית?

זו קודם כל חוויה מרתקת. לקבל תשובות לשאלות שעדיין לא העזת לשאול, ותוך כדי ללמוד איך ומתי לשאול אותן, ואיך לזהות שאלות חדשות.

להעצים משאבים פנימיים ויכולות,לתת מקום לרגש, לעורר מוטיבציה, וללמוד איך לעשות זאת בכל פעם שעולה הצורך. ללמוד איך לזהות את הצורך.

להתנסות בביטוי עצמי ממומש, להבין איך זה מרגיש כשאני מביאה את עצמי, וללמוד איך לגרום לעצמי לעשות את זה.

המידע, ההסברים והכלים, שלקוחים בעיקר מה NLP, שזורים בתוך התהליך, וישארו איתך, לשימוש עצמי, או אם את מטפלת – לשימוש בקליניקה, הרבה אחרי שהסדנה תסתיים.

סדנה פרטית או קבוצתית?

כל הפרטים כאן

וכמובן שאשמח שנדבר ונתלבט יחד בדרך שמתאימה לך… שרון 050-2158575

מי אני?

אני בדיוק כמוך, חוקרת, נמצאת בתנועת התפתחות מתמדת.

מכירה מקרוב תחושה של חוסר מסוגלות, של כעס, של תסכול בגלל חוסר מימוש, של ביטוי עצמי משובש.

לשמחתי הסיפור שיצרתי עוזר לי מאוד להבין איך אני פועלת, ומייצר עוד ועוד סיפורים חדשים שמביאים אותי לידי ביטוי.

התשוקה להעביר הלאה את צורת המחשבה הזו, את השפה, את הידע, כך שיהיו בעלי ערך לאחרים היא שגורמת לי להיות כאן.

להיות “בעלת עסק” זו לא כותרת שמתאימה לסיפור שלי כפי שסיפרתי לעצמי רוב חיי, לממש את הכותרת הזו, זה אתגר שדורש ממני מאמץ, וההתמודדות עם הדמות השומרת היא לפעמים יומיומית בהקשר הזה, ובכל זאת, אני בוחרת בכל פעם מחדש לאפשר לדמות היוצאת לאור לומר את דברה. זה מרגיש כל כך טוב, ובא לי שגם את תרגישי את זה.

אחרי שלמדתי באוניברסיטת תל אביב תקשורת ומזרח תיכון, ועסקתי בתקשורת בתפקידי הפקה ובתפקידי תוכן ככותבת ועורכת, למדתי NLP ודמיון מודרך במכללת רטר ואני אוחזת בתעודה של NLP master practitioner. 

מאז, עברתי לעסוק בתוכן של סיפורים בעולמות פנימיים, והפקתם בפועל, ואני נהנית (כמעט) מכל רגע.

משתתפים מספרים

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות

וגם במייל

sipurhadash@gmail.com